środa, 10 lipca 2013

Praca wre

Hmm... "wre" to może za duże słowo, ale staram się, jak mogę. W głowie rodzą mi się kolejne projekty artystyczne, czyli obrazy na ścianę, a ponieważ nie lubię myśleć bezczynnie, sięgnęłam po zapasy. Jednym słowem, zanim wyklują mi się pomysły na obrazy, skończę jakąś narzutę, a może nawet dwie. 
Moje zapasy są poukładane w dwóch grupach. Pierwsza to stosik (a raczej niezły stos), który mam zawsze na oku, bo leży sobie tuż przy wejściu do pokoju. Piętrzą się na nim niewykończone narzuty, torebki, a nawet ciuchy. Te, które (przynajmniej teoretycznie) wykończę w najbliższej przyszłości. Druga grupa, to projekty, które trochę dłużej poczekają na swoją kolej. A ponieważ nie chcę, żeby wzbudzały we mnie poczucie winy, że się nimi nie zajmuję - dostały półkę w szafie, na samej górze, gdzie są mniej widoczne. Tym razem uszczupliłam grupę pierwszą, gdzie leżały dwa słodziaki, które zaczęłam szyć wiosną. I które wbrew pozorom łączy bardzo dużo. Po pierwsze, wzór. Po drugie, biel. Duuużo bieli. I po trzecie, fakt, że mogłam w nich wykorzystać wszystkie te fajne skraweczki, czasami naprawdę bardzo małe, których nie miałam serca wyrzucić.


 
Tę narzutę muszę jeszcze skończyć pikować.
 
 
Wzór pikowania powstał zupełnie niechcący - jest to coś w rodzaju spirali otoczonej płatkami kwiatów.
 
 
Taki wzór pikuje się bardzo łatwo i szybko.
 
 
Druga biało-kolorowa narzuta jest już przepikowana we wzór pawich piór i przycięta. Pozostaje mi ją tylko obszyć jakąś fajną listwą.
 
 
No, i mam z tym problem. Czy zrobić listwę do obszycia również z pozszywanych kawałków, co bardziej by pasowało do całości, czy z lenistwa po prostu obszyć całą narzutę jednym kolorem.
 
 
Napisałam na początku, że podstawą obydwu narzut jest taki sam wzór, ciekawa jestem, czy ktoś domyśli się jaki...

4 komentarze:

 1. Marzena :) Bądź konsekwentnie ambitna i zrób lamówkę z kawałków. To mówię Ci ja - Jolcia co uwielbia szycie ze ścineczków i je namiętnie zbiera ;)
  Narzuty są piękne! A ten opis, co gdzie leży w jakim celu... to chyba my tak wszystkie szyjące tak mamy! :) U mnie też "to zapewne będzie do tego w tych niebieskościach" ;), "te po lewej stronie kolory to przecież na makatkę co uszyję juuutro" ;) "te na półce po prawej na tą kołderkę... no pamiętam!" ...i tak beż końca! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Narzuty piękne!! :D

  ja bym dała kolorową lamówkę - to bedzie wisienka na torcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne narzuty ... te kolory na bieli i te cudne pikowania. Ogrom, ogrom pracy, który podziwiam u wszystkich, które szyja patchworki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzena - piękne te twoje narzuty, takie radosne!
  Ja bym tę druga narzutę "obrębiła" na biało - ona jest taka delikatna...

  A wzór to chyba Log Cabin? :)

  OdpowiedzUsuń